Naszym klientom, oprócz okien i drzwi, proponujemy montaż własną, wykwalifikowaną ekipą montażystów.  Właściwy sposób montażu wpływa na funkcjonowanie stolarki w przyszłości. Odpowiedni montaż jest równie ważny jak wybór dobrej stolarki.

Standardowy montaż to montaż z użyciem wkrętów montażowych lub blach z uszczelnieniem przestrzeni wokół okien za pomocą piany montażowej.

Tak zwany ciepły montaż polega na zastosowaniu, oprócz piany i wkrętów taśm/folii. W zależności od otworu stosuje się od strony zewnętrznej folie paroprzepuszczalne lub taśmy rozprężne a od strony wewnętrznej folie paroszczelne. Takie rozwiązanie poprawia izolacyjność połączenia okna ze ścianą, zmniejszając efekt mostka termicznego. Poza tym para wodna nie przedostaje się do miejsca połączenia ramy z murem zapobiegając zawilgoceniu i pleśni.

 

Wysunięcie okien poza obrys muru i zamontowanie ich w warstwie ocieplenia to sposób dedykowany oknom energooszczędnym i pasywnym. Wysunięcie pozwala na zredukowanie mostka termicznego. Okna montowane w warstwie ocieplenia to sposób na obniżenie kosztów eksploatacji budynku w przyszłości. Na rynku jest kilka systemów montażu m.in. montaż na konsolach i na różnego rodzaju profilach nośnych, ważne jest odpowiednie przeliczenie obciążeń przenoszonych przez stolarkę na podłoże i dobranie optymalnego rozwiązania. Pamiętać należy, że okna energooszczędne i pasywne są ciężkie ze względu na grubość profili i zastosowanie pakietów trzyszybowych. Przy takim montażu stosuje się również taśmy i/lub folie w celu jak najlepszego uszczelnienia połączenia otworu i stolarki.