W naszej ofercie posiadamy również konstrukcje okienne drewniano-aluminiowe. Jest to innowacyjny profil okienny cechujący się połączeniem  dwóch typów ram od zewnątrz aluminiowej, od wewnątrz drewnianej, pomiędzy którymi umieszczona jest energooszczędna szyba  zespolona jedno lub dwukomorowa.

Profil aluminiowy GEMINI firmy Aluron zamontowany od zewnętrznej strony okna pozwala na przedłużenie trwałości okna, zabezpiecza  stolarkę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych , takich jak deszcz czy słońce. Połączenie drewna z aluminium pozwala jednocześnie na zachowanie przytulnego i estetycznego charakteru wnętrza jaki zapewnia drewno oraz nowoczesnego wyglądu budynku jakie nadaje aluminium.


W naszej ofercie posiadamy następujące systemy okien drewniano-aluminiowych:

System Gemini Classic

Gemini Classic to system przeznaczony dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Ten najpopularniejszy, bo cieszący się dużym uznaniem Klientów system drewniano-aluminiowy, niezlicowany, wyróżnia się klasycznym kształtem profili aluminiowych. 

 


System Gemini Thermo Classic

Gemini Thermo Classic jest systemem stosowanym w budynkach o wysokich wymaganiach termicznych i akustycznych. Pod względem dostępnych konstrukcji okiennych i drzwiowych obejmuje szeroki zakres stosowania, analogiczny jak w systemie Classic. 

 


System Gemini Integral

Gemini Integral to wyjątkowa w grupie produktów Gemini konstrukcja drewniano-aluminiowa, charakteryzująca się niewidocznym z zewnątrz profilem skrzydła aluminiowego. Dzięki temu uzyskujemy efekt wizualny jednej ramy, jak w przypadku stałego szklenia. 

 


System Gemini Linear

Gemini Linear to system, w którym powierzchnia skrzydła zlicowana jest z powierzchnią ramy. Linear tworzy z płaszczyzną zewnętrzną profilu wyraźny kąt. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zlicowana i nowoczesna forma wizualna komponuje się z zamysłem architektonicznym i koncepcją budynku. 

 


System Gemini Passiv

Gemini Passiv to system do drewniano–aluminiowych konstrukcji okiennych, przeznaczonych dla domów pasywnych. Ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe i użytkowe, takie jak doskonała izolacja termiczna, ponadprzeciętna szczelność, przenikalność powietrza oraz odporność na obciążenie wiatrem, system dedykowany jest do stosowania w nowoczesnym budownictwie o wysokich wymaganiach energooszczędnych i użytkowych. 

 


System Gemini Quadrat

Gemini Quadrat FB to system o wyraźnie zarysowanych krawędziach profili, bliźniaczy do systemu Quadrat. W wersji FB cechuje się tym, że powierzchnia skrzydła jest zlicowana z powierzchnią ramy, tworząc wizualnie jedną płaszczyznę.

 


System Gemini Retro

Gemini Retro jest systemem przeznaczonym do obiektów zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe. Specjalnie wyprofilowany kształt nakładek aluminiowych nadaje oknom wykonanym w tym systemie elegancki, klasyczny i ponadczasowy charakter.  

 


System Gemini Softline

Gemini Soft Line charakteryzuje się niezwykle staranną i estetyczną linią projektową. Ten system wyróżnia się w grupie produktów Gemini zaokrąglonym kształtem profili aluminiowych.