Okna drewniane

Działamy na rynku nieprzerwanie od lat 30. XX wieku. Co równie ważne, firma Nieświec od samego początku funkcjonuje właśnie jako producent okien drewnianych. Nieustannie szukając coraz lepszych rozwiązań, narzędzi oraz technologii produkcyjnych możemy dziś zaoferować naszym klientom okna drewniane produkowane na wymiar w kilku profilach, od profili historycznych, do nowoczesnych 3 szybowych, montowanych w domach energooszczędnych i pasywnych. Stolarka 3-szybowa osiąga doskonałe parametry, zapewniając maksymalny komfort użytkowania obiektów mieszkalnych, biurowych czy usługowych. Poza tym przykładamy również dużą wagę do estetyki oraz wyglądu odpowiadającego aktualnym trendom architektonicznym.Jeżeli szukasz więc sprawdzonego producenta z Polski, cenisz sobie zalety naturalnego drewna i potrzebujesz stolarki na wymiar, jesteś we właściwym miejscu!

Nieświec - polski producent okien drewnianych z okolic Opola

Jesteśmy polską firmą, której celem jest dostarczanie na rynek polski i zagraniczny nowoczesnej stolarki drewnianej produkowanej na wymiar, zaspokajając indywidualne potrzeby klienta. Nasza siedziba mieści się niecałe 30 km od Opola – w niezwykle urokliwym Krasiejowie – i to tu powstają dostępne aktualnie w ofercie 3-szybowe okna drewniane oraz te historyczne. Od lat udowadniamy, że w Polsce działa producent, którego produkty zapewniają doskonałą termoizolację, a co za tym idzie, energooszczędność. Możesz więc bez obaw zdecydować się na sprawdzony polski produkt.

Jako producent, który najlepiej zna swoje własne produkty, zapewniamy również fachowy montaż:

  • standardowy -z użyciem specjalistycznej piany montażowej i śrub,
  • ciepły - uzupełniony na życzenie klienta o uszczelniające taśmy montażowe,
  • w warstwie ocieplenia - polegający na umieszczeniu ramy okiennej wewnątrz warstwy izolacyjnej budynku, co eliminuje mostki termiczne i poprawia izolację termiczną.

Jako producent stosujemy narzędzia, technologie oraz materiały pozwalające wykonywać na wymiar okna drewniane wyróżniające się doskonałymi parametrami. Do produkcji naszych okien – zarówno tych historycznych jak i 3 szybowych – używamy wyselekcjonowanego klejonego 3- i 4-warstwowego drewna z takich gatunków jak:

  • sosna,
  • świerk,
  • modrzew,
  • meranti,
  • dąb.

To, co wyróżnia drewno pozyskiwane z powyższych gatunków drzew, to m.in. oddychalność oraz właśnie niski współczynnik przenikalności cieplnej drewna miękkiego (oprócz dębu, który jest drewnem twardym). Nawet przy bardzo niskich temperaturach ramy naszych okien drewnianych wykonywanych na wymiar nie zmieniają zauważalnie swoich wymiarów, co minimalizuje ryzyko rozszczelnień. Poza tym na energooszczędność naszej stolarki wpływa również zastosowanie odpowiedniego szkła 2 lub 3 szybowego oraz ciepłych ramek dystansowych. Sama technologia wprawiania szyb również pozytywnie wpływa na uzyskiwany przez nas współczynnik przenikania ciepła.

Izolacja akustyczna i zabezpieczenia antywłamaniowe w oknach drewnianych na wymiar Nieświec

Przy projektowaniu okien drewnianych naszym celem, jako producenta, jest nie tylko uzyskanie możliwie jak najlepszej termoizolacji, ale również uzyskanie bardzo dobrej izolacji akustycznej. Wiemy bowiem, jak uciążliwe mogą być hałasy dochodzące z zewnątrz. Poza tym jako producent stolarki otworowej mocno stawiamy również na bezpieczeństwo naszych klientów oraz ich należących do nich ruchomości. Nasze wykonywane na wymiar okna drewniane wyposażane są więc na życzenie, za dodatkową opłatą, w nowoczesne zabezpieczenia antywyważeniowe. Do stosowanych przez nas rozwiązań zaliczają się m.in. okucia firmy ROTO z dodatkowymi "punktami bezpieczeństwa" na całym obwodzie ramy i skrzydła, wraz z odpowiednio dobranym pakietem szybowym utrudniającym włamanie i zwiększającym bezpieczeństwo.

Przemyślany design idący w parze z naturalnym pięknem drewna

Będąc producentem stolarki otworowej w pierwszej kolejności patrzymy przede wszystkim na parametry wpływające na energooszczędność naszych okien na wymiar, szczególnie tych 3 szybowych. Nie bez znaczenia pozostaje jednak wygląd oferowanych przez nas ram. Ich design wpływa bowiem na ostateczny wygląd zarówno samej elewacji, jak i pomieszczeń wewnątrz budynku.

Już samo zastosowanie wysokiej jakości drewna pozwala uzyskać doskonały wygląd ram. Wyraźna struktura i niepowtarzalne usłojenie mają swój niewątpliwy, ponadczasowy urok. Poza tym stosowane przez nas gatunki drewna same w sobie mają interesujące wybarwienie – sosnowe oraz świerkowe drewno jest jasne, dębowe nieco ciemniejsze, natomiast meranti wyróżnia oryginalny, czerwony odcień. Jako producent okien drewnianych na wymiar także sam kształt profili dopasowujemy do różnych, popularnych w architekturze stylów.

Profile stosowane przy oknach drewnianych Nieświec

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów do sprzedaży oddajemy 3 różne profile okien drewnianych wykonywanych na wymiar. Jako producent stawiamy na ponadczasowy design, stosując profile pasujące do nowoczesnych projektów z oknami 3 szybowymi czy też tych w stylu retro.

Profile CLASSIC to najbardziej uniwersalna z naszych propozycji. Okna drewniane z tymi właśnie profilami wyróżnia więc klasycznie prosta budowa ramy oraz skrzydeł. Sprawdzą się one więc zarówno w przypadku klasycznych, jak i nowoczesnych projektów z oknami 3 szybowymi.

Profile SOFTLINE, dzięki łagodnie zaokrąglonym liniom, dopasują swój design do wnętrza o łagodnych kształtach.

Będąc producentem stolarki otworowej mogliśmy pozwolić sobie także na stworzenie linii dla bardziej wymagających projektów. Profile RETRO znakomicie sprawdzą się bowiem m.in. w historycznych obiektach, urzekając ozdobnym frezowaniem czy też rzeźbionymi dodatkami.

Postaw na polską jakość i nasze drewniane okna wykonane na wymiar!

Jak widzisz, oferowane przez firmę Nieświec z okolic Opola okna drewniane na wymiar to odpowiedź na potrzeby zarówno nowoczesnego budownictwa, w którym duży nacisk kładziony jest na energooszczędne okna 3 szybowe, podwyższające parametry budynku, jak również na potrzeby budownictwa będącego pod opieką konserwatora zabytków, gdzie dużą wagę kładzie się na odwzorowanie profili, dodatków, zdobień i rzeźbień okien historycznych, tak aby optycznie nie odbiegały od okien pierwotnych. Jako producent chętnie pomożemy Ci dobrać możliwie jak najlepsze w Twoim przypadku rozwiązania tak, by Twoje nowe drewniane okna dopasowane były nie tylko do wymiarów otworów okiennych, lecz także Twoich indywidualnych preferencji, klasy energetycznej budynku bądź wyglądu elewacji. Postaw na sprawdzonego polskiego producenta – firmę Nieświec!

okno

Okna ECO-CLASSIC IV 68


Nowoczesne okna drewniane ECO-CLASSIC IV 68 wykonane zgodnie z najnowszymi standardami technologicznymi. Gwarancja wytrzymałych i funkcjonalnych okuć, wykorzystania solidnych szyb, a także zastosowania praktycznych akcesoriów, takich jak klamka, termookapnik, rynienki przyszybowe i wiele innych. Zapraszamy. Więcej >>

 

Okna ECO-ENERGY 78


Profesjonalne okna drewniane ECO-ENERGY 78 z opolskiej firmy Nieświec. Profesjonalizm i wysoka jakość wykonania, gwarantujące uzyskanie znakomitych parametrów przenikalności ciepła. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie kosztów ogrzewania całego budynku nawet o 30%. Poszczególne modele dostępne także w nietypowych wersjach: okrągłej, łukowej, trójkątnej i innych. Więcej >>

 

Okna ECO-PASIV IV 88 i IV 92


Wykonujemy również doskonałe okna drewniane ECO-PASIV IV 88 i IV 92. Jako doświadczony producent możemy zagwarantować, że są to elementy wysokiej jakości o doskonałych walorach energooszczędnych oraz termoizolacyjnych. Dokładamy wszelkich starań, aby mogli Państwo wybrać dzięki nam konstrukcje o najlepszych właściwościach. Więcej >>

 

Okna drewniano-aluminiowe


Nieświec to także producent okien drewniano-aluminiowych wykorzystujących specjalne okładziny marki ALURON. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie stolarki przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. To również znakomity sposób na połączenie skuteczności z elegancją i estetyką. Zachęcamy do składania zamówień. Więcej >>

 

Okna balkonowe


Cenimy nowoczesne rozwiązania, dlatego tworzymy okna balkonowe, które otwierają się w sposób przesuwny. Takie rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowo wygodne i eleganckie, ale także pozwala na oszczędzanie miejsca. Proponujemy 3 warianty: uchylno-przesuwne drzwi tarasowe na maksymalnie 4 metry szerokości, łamano-przesuwne na 6,7 metrów i podnoszono-przesuwne przeznaczone na imponujące tarasy z wejściem nawet do 9,9 metrów szerokości. Wszystkie modele są pięknie wykończone i cieszą oko głębokim kolorem framugi.
Więcej >>

 

Okna historyczne


Mamy ogromne doświadczenie w zakresie stolarki w budynkach zabytkowych. Przygotowujemy okna historyczne według wzorów przekazanych nam przez Klientów – dotyczy to także odtworzeniu zdobień. Tworzymy profile przeznaczone zarówno do wymiany w zabytkowym budownictwie, jak i do wstawienia do budynków nowych, gdzie mają za cel nadać antycznego charakteru danej elewacji. Na specjalne zamówienie tworzymy także profile retro – z dodatkowymi zdobieniami listew, przywodzącymi na myśl stolarkę poprzednich dziesięcioleci. Więcej >>