Naszą specjalnością jest stolarka do budynków zabytkowych, wykonana na wzór okien historycznych. Jesteśmy w stanie odtworzyć każdy detal okna, włącznie z możliwością wykonania zdobień według powierzonych przez Klienta zdjęć lub szkiców. Okna zabytkowe możemy wykonać we wszystkich oferowanych przez nas profilach: IV68, IV78 i IV92. Prosimy pamiętać, iż oznaczenia profili są zarazem informacją o głębokości drewna, np. 68 lub 78mm.PROFILE STANDARDOWE LUB ZWĘŻONE

Standardowe okna produkujemy w profilach o szerokości ramy 80mm i skrzydła 80mm. Na życzenie Klienta możliwe są również profile zwężone, tj. szerokość ramy i skrzydła 70mm. Takie rozwiązanie oprócz tego, że jest akceptowane przez konserwatorów zabytków w Polsce jak i zagranicą całkowicie odwzorowuje profile, które niegdyś stosowano w obiektach chronionych.


NA ŻYCZENIE PROFILE RETRO

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy do oferty często poszukiwane przez  Klientów profile Retro. Są to dodatkowe zdobienia na listwach przyszybowych i przymykowych, na ramach oraz szprosach, które dodają uroku i na swój sposób dodatkowo „postarzają” okna.


 

OKAPNIK DREWNIANY

 

 

 

 

W przypadku okien zabytkowych często istnieje konieczność wykonania okapnika drewnianego. Proponujemy dwa rozwiązania: montaż na skrzydle lub ramie okiennej. Wybór zostawiamy Państwu, po wcześniejszych konsultacjach z konserwatorem zabytków.

 


 

LISTWA PRZYMYKOWA

 

 

 

W standardzie eleganckie listwy przymykowe ze sfrezowaniami bocznymi lub wzdłuż wysokości listwy.  Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać każdy wzór głowiczki, stopki, rzeźby lub nietypowego zdobienia, zgodnie z dostarczonym pierwowzorem lub zdjęciem.

 


 

ŚLEMIĘ

 

 

czyli stała pozioma poprzeczka dzieląca okno na część górną i dolną. W standardzie ślemię gładkie, niezdobione. Na życzenie ozdobna listwa, dopasowana do wysokości poprzeczki i szerokości otworu. Wykonujemy również zdobienia według projektów architekta.

 

 


 

PROWADNICE DREWNIANE

 Oferujemy dopasowane do każdego profilu rolet naokiennych prowadnice drewniane. W przypadku okien historycznych doskonale zakrywają aluminiowe listwy, co spełnia oczekiwania konserwatora zabytków. Drewniana prowadnica omija ozdoby na oknie i jest dopasowywana do każdego rodzaju parapetów. 


OKNO Z FUTRYNKĄ

 

W razie potrzeby wykonujemy futrynki wewnętrzne i zewnętrzne na wymiar okna, dopasowane do szerokości ścian w budynku. Istnieje również możliwość dodatkowych zdobień, tj. drewniane parapety, daszki, itp.

Proszę pamiętać, że w oknach historycznych możliwe jest zastosowanie zarówno standardowego okucia NT, jak również okucia chowanego DESIGNO, każdego rodzaju szyby, kolory i inne dodatki.

Gwarantujemy Państwu satysfakcję z wykonanych przez naszą firmę okien oraz zadowolenie najbardziej wymagającego konserwatora zabytków.