Szczególnie polecane

Okna drewniane Eco-Pasiv IV 92  to okna szczególnie polecane do domów niskoenergetycznych i pasywnych. Domy niskoenergetyczne czy pasywne są od podstaw zaprojektowane na oszczędność energii, wyposażone w zestawy pomp ciepła, rekuperatorów. Posiadają również odpowiednio dostosowane duże powierzchnie  okien, które z zastosowaniem naszych okien Eco-Pasiv IV 92 uzyskają wyśmienite parametry energooszczędne.

Mocno poszerzony profil okienny o grubości 92 mm w porównaniu ze standardowym profilem 68 mm poprawia w znacznym stopniu energooszczędność całego okna. Umożliwia on umieszczenie w oknie jeszcze szerszego, a co za tym idzie jeszcze cieplejszego dwukomorowego pakietu szyb  o budowie najczęściej 4F/18Ar/4/18Ar/4F ze współczynnikiem Ug =0,5 (szyby) W/m2K.  Taki zestaw trzech szyb zespolonych to osiągnięcie doskonałego kompromisu pomiędzy niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, najwyższą możliwą przejrzystością, neutralnością kolorów oraz optymalną przepuszczalnością energii.

Współczynnik przenikalności cieplnej całego okna Uw zostanie obliczony dla każdego okna osobno w indywidualnej ofercie cenowej Klienta.


W oknach Eco-Pasiv IV 92 zaleca się oczywiście zastosowanie ciepłej ramki  w szybie w kolorze dopasowanym do koloru okna, która dodatkowo polepsza parametry szyby, redukuje proces powstania mostka termicznego czyli zapobiega zjawisku kondensacji na wewnętrznej szybie. Wszystkie te zalety w znaczącym stopniu przyczyniają się do stworzenia w domu przytulnej i komfortowej atmosfery.

Okna energooszczędne Eco-Pasiv IV 92 są dostępne we wszystkich profilach, wyposażone jak inne okna w standardzie w okucia Roto NX lub na życzenie okucia całkowicie schowane Roto Designio, termookapnik, rynienkę przyszybową z możliwością doposażenia w systemy antywyważeniowe RC1, RC2 oraz inne jak próg płaski w balkonie, próg opadający, nawiewniki czy kontaktrony.


Aby okna energooszczędne w 100% spełniły swoją rolę – czyli miały możliwie najniższy współczynnik przenikalności cieplnej, powinno się zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Okna energooszczędne powinny być tak zamontowane by uniknąć występowanie tzw. mostka termicznego pomiędzy krawędzią okna, a ścianą domu. W tym celu proponujemy Państwu ciepły montaż z zastosowaniem nie tylko pian montażowych i śrub lecz również specjalnych taśm montażowych -  od zewnętrznej strony okna folii paroprzepuszczalnej, od wewnętrznej w zależności od potrzeb klienta folię paroszczelną lub taśmę rozprężną.

Nasza firma specjalizuje się również w ciepłym montażu w warstwie ocieplenia.