W procesie produkcji naszych okien i drzwi z drewna stosujemy wyłącznie najlepsze gatunkowo i przyjazne środowisku surowce i materiały. Umożliwia to uzyskanie wysokiej jakości naszych produktów i usług. Nowoczesny w pełni skomputeryzowany park maszynowy w połączeniu z doświadczoną załogą jest gwarancją dokładności i solidności wykonania każdego okna i każdych drzwi, które będą służyć w Państwa domach przez wiele lat.

 


Drewno

Nasze okna i drzwi wykonujemy z wyselekcjonowanego, klejonego trój- i czterowarstwowego drewna iglastego jak sosna, modrzew oraz liściastego jak meranti. Drewno to cechuje duża wytrzymałość na wypaczenia oraz wyższa izolacyjność cieplna niż  w przypadku profili z tworzywa czy aluminium. Drewno jest najbardziej przyjaznym dla człowieka i jego środowiska materiałem do produkcji okien, pełni swego rodzaju funkcję filtra  w mieszkaniu i „oddycha” wraz z człowiekiem. Jego zaletą jest również to, że dzięki możliwości konserwacji, która nie jest skomplikowana, okno może służyć  nam ponad sto lat. W oknach drewnianych równie ważnym czynnikiem jest fakt, że drewno charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, a podczas spalania nie wydziela trujących gazów.

Gatunek drewna iglastego rosnący w Polsce, trwały, łatwo dostępny, a co za tym idzie ze względu na konkurencyjne ceny, chętnie wybierany przez klientów. Cechuje go jasny kolor i gładka powłoka z delikatnie wyczuwalnym usłojeniem. Kantówka sosnowa do produkcji okien i drzwi posiada średnią gęstość około 510 kg/m3 i zalicza się do drewna miękkiego. Okna sosnowe mają niski współczynnik przenikalności cieplnej w stosunku do okien z drewna twardego jak na dąb.

Drewno liściaste pochodzące głównie z Indonezji. Do produkcji okien wybierane najczęściej w odmianie czerwonej tzw. Meranti Red. Jest materiałem bardzo trwałym posiadającym charakterystyczną wyczuwalną strukturę, co nadaje  mu oryginalności i pozytywnie wpływa na estetykę okna. Średnia gęstość drewna meranti to 450 kg/m3. Drewno to cechuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności cieplnej.

To gatunek drewna iglastego pochodzący z krajów europejskich jak również  z Syberii. Cechują go ładne i regularne gładkie rysy usłojenia i trwałość. Jest drewnem miękkim o średniej gęstości około 600 kg/m3, ale dość trudnym w obróbce. Jego parametry cieplne są dobre, porównywalne do parametrów drewna sosnowego. Atutem tego drewna jest bardzo duża odporność na wilgotność i odkształcenia

 

Dąb to drewno liściaste, pochodzące z lasów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Należy do gatunku Quercus. Jest to drewno twarde i wytrzymałe. Z upływem czasu ma tendencje do osiągania ciemniejszej barwy, co nadaje mu szlachetności. Kantówka dębowa posiada średnią gęstość od 600 do 800 kg/m3.

Świerk to drewno iglaste rośnie w lasach europejskich i azjatyckich. Ma układ słoi dość jasny i cechuję się dużą trwałością i wytrzymałością. Zaliczany jest do drewna miękkiego o gęstości około 430 kg/m3. Okna świerkowe osiągają najlepszy współczynnik przenikalności cieplnej z pośród wszystkich rodzajów drewna miękkiego używanych do produkcji okien i drzwi.

 


Farby

Do impregnacji i malowania okien i drzwi stosujemy ekologiczne farby wodne firmy AkzoNobel według palety Sikkens Wood Coatings w bogatej gamie kolorów, również farby kryjące w kolorach z palety RAL. Nowoczesna metoda ich nakładania pod ciśnieniem gwarantuje idealną gładkość powierzchni, naturalny niezmienny wygląd przez wiele lat.


Uszczelnienie 

 

Dla uzyskania większej izolacyjności cieplnej oraz w celu zabezpieczenia przed przenikaniem hałasu i zanieczyszczeń środowiskowych produkowane przez nas okna i drzwi wyposażamy w podwójną trwałą uszczelkę akrylową firmy DEVENTER.


Okapnik

Zastosowanie w oknach specjalnego  termookapnika firmy Gutmann  SPREE 24OF zapewni odpowiedni odpływ wody i zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Na styku szyby z drewnem może być również zamocowana do komplety z okapnikiem specjalna rynienka osłaniająca najbardziej newralgiczny punkt okna.