Okna drewniane Eco-Pasiv IV 92 to okna szczególnie polecane do domów niskoenergetycznych i pasywnych. Domy niskoenergetyczne czy pasywne są od podstaw zaprojektowane na oszczędność energii, wyposażone w zestawy pomp ciepła, rekuperatorów. Posiadają również odpowiednio dostosowane duże powierzchnie okien Eco-Pasiv IV 92 uzyskają wyśmienite parametry energooszczędne.

Mocno poszerzony profil okienny o grubości 92 mm w porównaniu ze standardowym profilem IV 68  poprawia w znacznym stopniu energooszczędność całego okna. Umożliwia on umieszczenie w oknie jeszcze szerszego, a co za tym idzie jeszcze cieplejszego dwukomorowego pakietu szyb  o budowie najczęściej 4F/18Ar/4/18Ar/4F ze współczynnikiem Ug =0,5 W/m2K.  Taki zestaw trzech szyb zespolonych to osiągnięcie doskonałego kompromisu pomiędzy niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, najwyższą możliwą przejrzystością, neutralnością kolorów oraz optymalną przepuszczalnością energii.


W oknach Eco-Pasiv IV 92 zaleca się oczywiście zastosowanie ciepłej ramki  w szybie w kolorze dopasowanym do koloru okna, która dodatkowo polepsza parametry szyby, redukuje proces powstania mostka termicznego czyli zapobiega zjawisku kondensacji na wewnętrznej szybie.Wszystkie te zalety w znaczącym stopniu przyczyniają się do stworzenia w domu przytulnej i komfortowej atmosfery.

Okna energooszczędne Eco-Pasiv IV 92 są dostępne we wszystkich profilach, wyposażone jak inne okna w standardzie w okucia Roto NT lub na życzenie okucia całkowicie schowane Roto Designio, termookapnik, rynienkę przyszybową z możliwością doposażenia w systemy antywyważeniowe RC1, RC2 oraz inne jak próg płaski w balkonie, próg opadający, nawiewniki czy kontaktrony.


Aby okna energooszczędne w 100% spełniły swoją rolę – czyli miały możliwie najniższy współczynnik przenikalności cieplnej, powinno się zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Okna energooszczędne powinny być tak zamontowane by uniknąć występowanie tzw. Mostka termicznego pomiędzy krawędzią okna, a ścianą domu. W tym celu proponujemy Państwu ciepły montaż z zastosowaniem nie tylko pian montażowych i śrub lecz również specjalnych taśm montażowych -  od zewnętrznej strony okna folii paroprzepuszczalnej, od wewnętrznej w zależności od potrzeb klienta folię paroszczelną lub taśmę rozprężną.

Nasza firma specjalizuje się również w ciepłym montażu w warstwie ocieplenia.