OkuciaAby zapewnić łatwość i bezpieczeństwo eksploatacji oraz niezawodność działania do naszych okien montujemy okucia obwiedniowe firmy ROTO – światowego lidera w tej dziedzinie. W standardzie oferujemy okucie Roto NT rozwierne, uchylne i uchylno-rozwierne, uchylno-przesuwne. W tym systemie wszystkie elementy okucia zintegrowane są w zamknięciu centralnym. W standardzie okucie NT posiada podstawowy poziom zabezpieczeń antywyważeniowych i od początku zapewnia lepszą ochronę przed włamaniem. W dolnej części skrzydła znajduje się grzybkowa rolka ryglująca, która zakotwicza się w zaczepie antywyważeniowym, dzięki temu dodatkowe zabezpieczenia nie są już potrzebne.

Okucie Roto NT zapewni Państwu komfortową obsługę okien nawet w najróżniejszych rozmiarach i kształtach, a dzięki bogatej gamie dodatków umożliwi bezproblemową integrację z elektronicznymi i mechanicznymi elementami wyposażenia np. urządzeniami alarmowymi, termostatem i nawietrzakami. Elegancki srebrny kolor okucia zapewni unikalny wygląd.

W standardzie nasze okna wyposażone są również w blokadę błędnego położenia klamki, co oznacza, że po otwarciu okna nie ma możliwości jego uchylenia. Blokada ta jest bardzo przydatna, szczególnie gdy mieszkamy z małymi dziećmi, które często w nieodpowiedni sposób przekręcają klamkę.


Szyby

W zależności od wybranego typu okna w podstawowym wyposażeniu oferujemy Państwu:

• Szyby zespolone jednokomorowe stosowane w oknach Eco-Classic IV 68 o budowie 4float/16Ar/4thermo o współczynniku przenikalności ciepła Ug= 1,1 W/m2K lub na życzenie Ug=1,0 W/m2K
• Szyby zespolone energooszczędne, dwukomorowe stosowane w oknach Eco-Energy IV 78 o budowie 4thermo/14Ar/4float/4float/14Ar/4thermo o współczynniku przenikalności ciepła Ug=0,6 W/m2K
• Szyby zespolone energooszczędne, dwukomorowe stosowane w oknach Eco-Pasiv IV 92 o budowie 4thermo/18Ar/4float/18Ar/4Thermo Ug=0,5 W/m2K

W szybach typu float energia i światło z łatwością przenikają do wnętrza pomieszczenia równocześnie ciepło w mniejszym stopniu wydostaje się z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni międzyszybowej znajduje się gaz szlachetny Argon, a na życzenie Krypton, który dodatkowo skutecznie obniża współczynnik Ug szyby – tym samym całego okna.


Ramka dystansowa

Elementem niezbędnym w szybie zespolonej jest ramka dystansowa. W standardzie nasze okna wyposażone są w ramkę aluminiową. 


Klamki

W ofercie posiadamy klameczki okienne firmy Roto i Hoppe w ciekawych kolorach i kształtach. Do kompletu proponujemy osłonki na okucia w kolorach dopasowanych do klamek.